הפסקת גלולות- קצת דחוף...

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

הפסקת גלולות- קצת דחוף...

הודעהעל ידי שני » 26 דצמבר 2013, 11:35

שלום רב!
קוראים לי שני ואני בת 29. התחתנתי לפני שבוע כאשר בשלושת החודשים שלפני החתונה לקחתי גלולות יסמין (בפעם הראשונה והיחידה בחיי) לצורך הסדר המחזור כך שיתאים לתאריך החתונה.
מצד אחד, אני מאוד רוצה להיכנס להיריון כבר בקרוב בע"ה. מצד שני, אנחנו טסים לירח דבש בעוד כשלושה שבועות, כך שאני מאוד רוצה לא להיות במחזור בתקופה זו ולכן רציתי לשאול האם עכשיו עם סיום המחזור ואי נטילה חוזרת של הגלולות - תאריך המחזור (הוסת) יחזור לתאריך הרגיל שלו?
(אני מבינה שלא היה ביוץ בשלושת החודשים האחרונים ולכן בעצם לא אמור להיות מחזור בתאריך הרגיל שלו שבוע לאחר הפסקת הגלולות בגלל שלא היה ביוץ..?)

אבהיר במידה והשאלה לא מובנת-
המחזור הרגיל שלי לפני לקיחצ הגלולות היה בין ה1-8 לחודש, אך בעת הנטילה שבוע ההפסקה שלי והדימום היה ב20 לחודש, האם כעת כשאפסיק לקחת את הגלולות אקבל מחזור נוסף בשמיני לחודש או שבגלל שלא היה ביוץ במחזור החודשי הנוכחי המחזור שלי יהיה רק בשמיני לחודש הבא? האם הגלולות יכולות לשנות את תאריך הוסת החודשית???
שני

Re: הפסקת גלולות- קצת דחוף...

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 29 דצמבר 2013, 12:36

שני שלום,
הוסת בתקופה לקיחת הגלולות מופיעה רק בעקבות הפסקת הגלולה. מכיוון שהפסקת את נטילת הגלולות הווסת יכולה להיות לא סדירה ולעיתים לוקח לגוף כשלושה חודשים לחזור למחזוריות סדירה. לכן, לא ניתן לצפות מתי תקבלי ווסת.
במידה והנך רוצה להיות מותרת בתקופת החופשה גשי לרופא הנשים והא יבדוק בעזרת אולטרסאונד ובדיקות דם האם את אמורה לבייץ והאם הוא יכול לתת לך כדורים שדוחים את הווסת.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה