רחם אחורית

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

רחם אחורית

הודעהעל ידי רחל » 07 אפריל 2021, 00:53

שלום וברכה,
אני כמעט תשעה שבועות אחרי לידה, שביעית במספר.
כשהייתי שישה שבועות אחרי הלכתי לרופא נשים לצורך התקנת התקן נובה טי או מונה ליזה (אמר שיחליט במקום מה מתאים)
בפועל הוא הכניס את הזונדה וביקש מהטכנאית לעשות אולטרסאונד ביטני על מנת לבדוק שההתקן הולך להיכנס למקום.
הטכנאית לא הצליחה למצוא את הרחם (רחם אחורית) והיא לחצה בעוצמה חזקה ממש על הבטן על מנת למצוא את הרחם..
בפועל הכאבים היו אדירים ממש!! האולטרסאונד לחץ על הזונדה שהיתה בתוך הרחם ופצעה אותה מכל עבר!
הרופא החליט שכיון שהוא לא מצליח לראות את הרחם בצורה טובה ואני רק שישה שבועות אחרי לידה, הוא העדיף לא לקחת סיכון וביקש שאחזור אליו כשאהיה עשרה שבועות אחרי וכך נהיה בטוחים שהרחם התכווצה כמו שצריך.
בפועל אני חוששת לחזור כיון שהחוויה היתה קשה (דיממתי וסבלתי מכאבים כמה ימים לאחר מכן וכן רשם לי אנטביוטיקה למניעת זיהום)

לסיכום, אלו השאלות:
1. האם תקין מה שקרה שם?
2. האם יש בעיה בהתקנה של התקן רגיל פשוט ברחם אחורית?
3. האם יש מושג כזה בכלל של רחם אחורית?
4. האם התקן ג'נפיקס יכול להתאים לי יותר במקרה שלי?

תודה רבה!
רחל

Re: רחם אחורית

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 18 אפריל 2021, 16:55

שלום רחל,
1. טראומתי אבל יכול לקרות
2.בד"כ אין בעיה
3. בטח
4. גינפיקס עדין יותר ולכן בד"כ מתאים להרבה יותר נשים ובפרט לנשים עם רחמים צרים או קמרים
לפעמים המנח האחורי מקשה קצת על ההתקנה אבל בד"כ לא מונע אותה וניתן לבצע ללא כאבים .
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה