מחפשת תשובה לאמצעי מניעה מומלץ

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

מחפשת תשובה לאמצעי מניעה מומלץ

הודעהעל ידי אורחת » 17 נובמבר 2020, 10:19

שלום ד"ר ברונו,
אני אישה בת 28, בריאה בד"כ, בעלת מחזור סדיר אשר נמשך 4-5 ימים כאשר ביומיים הראשונים הדימום בשיאו עם כאבים המלווים אותי רק ב2-3 ימים הראשונים מתוכו. כעת אני חודש וחצי לאחר לידה שניה ומתלבטת לגבי אמצעי מניעה.
חשוב לי לציין שאני משלבת הנקה, ובכללי אני סובלת ממיגרנות כ12 פעמים בשנה במיוחד סביב המחזור ולכן כבר שתי רופאות נשים שליוו אותי בהריונות אינן ממליצות על גלולות משולבות גם אם אין הייתי מניקה בגלל שהן יוצרות קרישיות יתר בדם. נוסף על כך, בנערותי (סביב גיל 20) לקחתי נוברינג אשר הופסק בגלל כאבי ראש, מצב רוח דכאוני ועצבני ואחרי חודש מהלידה הראשונה לפני שנה וחצי נתנו לי סרזט לאחר וגם הוא גרם לתופעות דומות. בנוסף, היה דימום חזק לאחר שבוע לקיחה של הגלולה והקושי להיטהר היה גדול. לאחר פגישה השבוע עם רופאת הנשים הומלץ לי על ההתקן ג'נפיקס שאתה מבצע בטענה שהוא גורם לפחות דימום ופחות כאב במהלך המחזור ואחריו או על ההתקן ג'נס בטענה שהוא מפחית דימום ואף עם הזמן "מחסל" את המחזור החודשי של האישה. כך או כך היא הסבירה לי שעליי לדעת שיהיו דימומים\הכתמות לאור התרגלות הגוף למשך 3-4 חודשים ראשונים וגם שהמחזור יוארך בעוד מספר ימים. נשים רבות מספרות על התקשות להיטהר אפילו מעל 4 חודשים. האם זה נכון? האם יש התקן שפחות פוגע בטהרה? ואיזה אמצעי מניעה טוב עבורי שהכי פחות יפגע בי נפשית ופיזית בטהרה ובכלל בחיי השגרתיים? תודה רבה על תשובתך המהירה.
אורחת
 

Re: מחפשת תשובה לאמצעי מניעה מומלץ

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 23 נובמבר 2020, 17:06

ההתקן המומלץ ביותר הוא ג'נפיקס. הוא התקן שאינו הורמונולי כך שאין לו השפעה על מצבי רוח וכדו' בזכות צורתו המיוחדת וגודלו הוא גורם להכי פחות דמם בין ווסתי והכי פחות הגברת הדמם הווסתי ביחס להתקנים אחרים.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen
 


חזור אל אמצעי מניעה

cron