גלולות בהנקה / משולבות

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

גלולות בהנקה / משולבות

הודעהעל ידי אורח » 07 ספטמבר 2020, 08:46

שלום וברכה!!!
אני 5 חודשים אחרי ליד שניה ב"ה ומניקה מלא,
התחלתי שימוש בפומיניק כחודשיים וחצי אחרי הליד בעקבות דימומים לא סדירים שהיו לי שהבנתי שהם כתוצאה מרירית רחם דקה ומתפוררת ( הרופאה אמרה שחסר אסטרוגן) לאחר שבוע מלקיחת גלולות התחיל דימום חזק ואז התחלתי לקחת 2 גלולות ליום ובאמת היו לי 4 שבועות של שקט ושוב התחילו לי דימומים גם עם 2 גלולות ליום,
חזרתי שוב לרופאה ושוב היא ראתה רירית דקה מתפוררת ללא אסטרוגן ונתנה לי לעשות בדיקות דן וכן להוריד את המינון של פומיניק ל-1 ליום ולקחת למשך 10 ימים אסטרופם ולחר מכן להמשיך עם הפומיניק בלבד, וזה מה שעשיתי ולאחר 10 ימים התחיל שוב דימום חזק עם האסטרופם(מה שהבנתי ממנה שלא אמור לקרות מיד דימום כי האסטרופם אמור לעצור את זה)
כרגע אני עם פומיניק אחד ליום ולא יודעת מה לעשות:
1. האם להגדיל את המינון ל-2 (כי גם עם 2 היה לי דימומים אחרי 4 שבועות)?
2. או אולי לעבור לגלולות משולבות שהבנתי שזה אפשרי אחרי 4 חודשי הנקה ואם כן אלו גלולות מומלץ? התקן לא בא בחשבון הייתי עם התקן וכמעט לא הצלחתי להיות טהורה בהתחלה...
אני ממש צריכה יעוץ דחוף אני כבר מיואשת... כי גם אחרי הלידה הראשונה סבלתי ככה ולא הצלחתי להיות טהורה כ"כ וזה קשה לנו מאוד... (יצא לי מקווה 3 פעמים בחודש ואני עם ילדים קטנים וזה כמעט בלתי אפשרי)
לגבי הבדיקות דם הבלוטת התריס לא הכי תקינה אבל אנדוקרינולוג אמר שזה גבולי ולא אמור לגרום לבלאגן הזה ושאר הבדיקות תקיונות

אודה לתשובה מה מומלץ
אורח

Re: גלולות בהנקה / משולבות

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 08 ספטמבר 2020, 17:43

שלום,
במצבך, צריך לפעמים לבנות לאישה את הגלולה בשילובים שונים של אוסטרוגן ופרוגסטרון ( למשל ,אוסטרופם ופרימולוט נור במינונים די גבוהים)
הרופאה יכולה לסדר לך.
כן כדי לאזן את בלוטת התריס.
לפעמים, הפסקת ההנקה יכולה להאיץ את הפסקת הכתמים .
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה