חשש לפליטת התקן גינפיקס

פורום אמצעי מניעה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא אמצעי מניעה.

חשש לפליטת התקן גינפיקס

הודעהעל ידי אורח » 12 אוגוסט 2020, 23:01

שלום רב,
הייתי אצלך להכנסת התקן גינפיקס לפני כשמונה חודשים.
בשבועיים וחצי אחרונים לקחתי פרימולוטנור למניעת מחזור בחופשה, בימים האחרונים היו לי כתמים לא משמעותיים,
בוקר אחד היה לי דימום משמעותי יותר, ועל כן לא לקחתי את הכדור של הערב, שעתיים לאחר שהייתי צריכה לקחת את הכדור של הערב, נהיה לי דימום חזק מאד ופתאומי כשעברתי מישיבה לעמידה.
בימים שקדמו לדימום חשתי כאב מציק בבטן תחתונה צד שמאל.
האם עלי לחשוש מפליטה של ההתקן או שהדימום והכאב יכולים להיות תופעת לוואי של הפרימולוטנור?
(לפני כחודשיים עשיתי ביקורת אולטרסאונד וההתקן היה במצב מצוין)
תודה רבה
אורח

Re: חשש לפליטת התקן גינפיקס

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 16 אוגוסט 2020, 15:12

שלום,
בד"כ עם 3 פרימולוט ליום אין כתמים וכאבים.
אין לך מה לחשוש, ההתקן בד"כ מאוד יציב באחיזתו ולא נפלט אפילו לאחר דימומים כבדים.
אם את רוצה להרגע, תבצעי שוב אולטראסאונד.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2020, 12:08

אוקי, לאחר שבועיים מאז שהפסקתי עם הפרימולוטנור בהם היה עדיין דימום וכאבים,
נחשד על ידי רופא בקופה ואומת בבית החולים כי מדובר בהריון חוץ רחמי שהתמקם בחצוצרה צד שמאל.....
כרגע אני במעקב בבית החולים לבדוק שהבטא יורד.
אני מבינה שזה די נדיר שמתרחש הריון עם התקן, אך אם כן, סביר שיהיה חוץ רחמי.
אני רק מנסה להבין-
האם יכולה להיות סיבה למה ההתקן לא מנע את הפריית הביצית?
האם קיים חשש כי מקרה של הפרייה יחד עם התקן יחזור על עצמו? מה יגרום לזה לא לקרות שוב?
לא היו לי סה"כ הרבה ביוצים מאז ההתקן- בהתחשב בכך שמס' חודשים כלל לא קבלתי מחזורים בגלל הנקה...

וכן,
מה ההמלצות שלך לגבי בדיקות דם ומהם הערכים המומלצים?

תודה רבה!!
אורח

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 07 ספטמבר 2020, 08:37

שלום רב,
במצב של כניסה להריון עם התקן יש לשקול חיזוק יעילות ההתקן ע"י תוסף של קוטל זרע ו/או מעקב ביוץ.
אני ממליץ כי לאחר ירידת הבטא תגיעי ליעוץ בעניין המניעה בו נבדוק ונחשוב על המקרה באופן מקיף.
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל אמצעי מניעה