מחזור חלש לאחר שנים של נטילת גלולות

פורום גניקולוגיה בו תוכלו לקבל תשובה לשאלות בנושא גניקולוגיה.

מחזור חלש לאחר שנים של נטילת גלולות

הודעהעל ידי מיכל » 14 פברואר 2019, 15:16

ת 33. לאחר 8 שנים של נטילת גלולות פמינט בגלל מחזור כבד וכאבים (הרופאה חשדה שאולי יש לי אנדומטריוזיס למרות שהאולטרסאונד יצא תקין). לפני כשנה החלטתי להפסיק עם הגלולות. במשך חצי שנה לאחר שהפסקתי למרות שהמחזור הגיע כל חודש הוא לא היה מסודר ואורך המחזור היה בין 21-34 יום. בנוסף לפני המחזור היו לי יומיים של כתמים חומים, הפסקה של יומיים ורק אז הגיע המחזור. בחצי שנה האחרונה הכתמים לפני המחזור הפסיקו וגם אורך המחזור הפך לקבוע ומגיע כל 28 יום (חוץ מהאחרון שהגיע אחרי 21 יום). אך מאז הפסקת הגלולות המחזור שלי חלש בהרבה ממה שהיה קודם (גם לפני הגלולות וגם במהלכן) ובחודשים האחרונים נחלש עוד יותר וגם משך ימי הדימום התקצר.
אני מודאגת ורציתי לדעת האם מצב זה תקין או שיכול לרמז משהו על הרזרבה השחלתית? אציין שלא היה ניסיון להכנס להריון.
תודה
מיכל

Re: מחזור חלש לאחר שנים של נטילת גלולות

הודעהעל ידי Dr. Rosen » 19 פברואר 2019, 21:11

שלום מיכל,
את צריכה להיבדק על ידי רופא נשים כולל אולטרא סאונד ובדיקות דם להורמונים .
קשה לענות על סמך הנתונים. מצבך יכול להיות לגמרי תקין אבל נוכל להגיד את זה רק לאחר כל ברור הנ"ל .
בהצלחה
בברכה,
ד"ר ברונו רוזן.

התשובות אינן תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע"י רופא מטפל באשר למקרה הספציפי. מטרת הפורום, לספק לכם מידע והכוונה ראשוניים וכלליים ואינם תחליף או במקום פניה לטיפול רפואי. לייעוץ רפואי מוסמך: טל'- 02-5000033
סמל אישי של המשתמש
Dr. Rosen

חזור אל גניקולוגיה